Vytlačiť

Prečo vzniklo OZ ICF – Slovenská pobočka?

Hlavným impulzom vzniku občianskeho združenia bola potreba stretávať sa, vzájomne sa inšpirovať a spoločne rásť. Vytvárať komunitu, ktorá si bude viac podporou než konkurenciou, a ktorá sa spoločnými silami môže rozvíjať. Tento cieľ sa postupne darí plniť a aj vďaka činnosti OZ ICF je slovenská komunita profesionálnych koučov priateľskou a efektívnou platformou rozvoja koučovacej kultúry na Slovensku.

Ďalším dôvodom vzniku OZ bola potreba zviditeľňovania profesionálneho koučingu pod hlavičkou ICF ako garancie kvality na slovenskom trhu, na ktorom pôsobí mnoho kvalitných profesionálnych koučov, no i mnoho ľudí, ktorí sa tak iba nazývajú. Dôležitou súčasťou našej činnosti je preto osveta medzi potenciálnymi klientmi, v čom sú kouči združení v ICF iní a aké sú atribúty profesionálneho koučovania.

V neposlednom rade to bola potreba transformovať to, čo sa deje v globálnej koučovacej komunite do slovenského kontextu a naopak, napríklad:

 

Na čo sa použije členský poplatok?

V rámci OZ ICF – Slovenská pobočka funguje niekoľko pracovných skupín, ktorých členovia ako dobrovoľníci investujú čas a energiu do rozvoja koučov a koučingu na Slovensku. Členské poplatky používame na to, aby sme mohli organizovať vzdelávacie akcie s CCE bodmi, peer campy, platiť prenájmy priestorov na spoločné stretnutia, platiť webový priestor a zúčastňovať sa akcií, kde zviditeľňujeme koučov akreditovaných pod ICF ako záruku kvality. Bez týchto dodatočných financií by viacero aktivít na Slovensku nebolo možných. Aj preto je pre nás dôležité, aby ste sa stali členmi OZ ICF, podporili tieto aktivity a obohatili našu komunitu.


Ako sa stať členom?

Členom OZ ICF – Slovenská pobočka sa môžu stať iba členovia ICF Global. Ako sa stať členom medzinárodnej federácie koučov, nájdete TU. Tým sa však nestávate automaticky aj členom OZ ICF – Slovenská pobočka. Podmienkou členstva v OZ je zaplatenie ročného členského poplatku vo výške 70 €, resp. polročného členského poplatku 40 € (na obdobie od októbra do marca) na účet SK34 7500 0000 0040 2562 7959 (do poznámky uveďte svoje meno a vyplňte svoje fakturačné údaje do našej databázy fakturačných údajov, ak ste ich ešte nevyplnili) a informovať o tom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Následne vám vystavíme faktúru a pošleme potvrdzujúci email.


Aké výhody a možnosti tým získate?

 

HODNOTA ZA PENIAZE